Rifay

Balya Presi

Balya Presi

Başlı başına bir tesis kabiliyetine sahip olan Rifay Balya Presi ürün grupları 6 ton basma kuvvetinden 200 ton basma kuvvetine kadar çeşitli balya ebatlarında ve hızlarında imal edilmiştir.
Başlıca preslenen ve balyalanan atıklar : Kağıt, Pet, Naylon, Plastik, tahta, çuval, teneke, elyaf, tekstil atığı şeklindedir.
Rifay Ar-ge ekibi tasarımıyla geliştirilen Balya Presi grubu makinelerimiz Tam otomatik Balya Presi, yarı otomatik Balya Presi ve manuel Balya Presi şeklindedir.

Katı Atık (MSW) şehirlerin ev ve iş faaliyetlerinden kaynaklanmaktadır.Bu kentsel atıkların bileşimi, her bir ülkenin bulunduğu yere, iklime ve ekonomik ve sosyal gelişme derecesine bağlı olarak oldukça değişkendir.

Deneyim

Balya Pres makinesinde hidrolik ünite tarafından itilen koç, döküm haznesinden boşaltılan kağıt vb. malzemeyi sıkıştırarak iter ve bu malzeme pres çıkışında, otomatik bağlama düzeneği tarafından bağlanmaktadır.

Rifay Tesisi 5200 m2 alan üzerine kurulu tüm teknolojik altyapıya sahip tesisimiz, 4000 m2 kapalı alan’da üretim ve Ar-Ge projeleri gerçekleştirmekteyiz.