Rifay

Balistik Seperatör

Balistik Seperatör

Balistik ayırıcılar 2 boyutlu olarak tabir ettiğimiz kâğıt karton mukavva vb. gibi malzemeler ile 3 boyutlu olarak tabir ettiğimiz pet şişe teneke kola kutusu vb. ve belli bir ölçüden küçük malzemeleri de birbirinden ayırmaya yarayan sistemlerdir.

Balistik ayırıcılarda hareketli palet eksantrik bir uzuv ile dönme hareketi yapmaktadır. Bu dönme hareketi ile üzerine gelen çöpü hem yoğunluk hem atalet hem de çöpün geometrisine bağlı olarak 3 türlü ayırma işlemi gerçekleşmektedir.
Yoğunluğu fazla ve bütün parçalar kısaca 3 boyutlu malzemeler paletin vurma hareketi ile aşağı tarafa, yoğunluğu az ve düz parçalar kısaca 2 boyutlu malzemeler yukarı tarafa, boyutu genelde belirli bir ölçüden küçük parçalar ise paletteki deliklerden alt tarafa olmak üzere üç şekilde ayırma işlemi gerçekleşir.

Balistik ayırıcıları kapasiteye ve ihtiyaca göre çeşitli delik ölçüleri ve ebatlarda üretiyoruz.

Balistik Seperatör Deneyimi

Balistik Seperatör iki veya üç fraksiyon çıkışına bir girdi malzeme akışına sahiptir. Balistik ayırıcının diğer ayırma cihazlarına göre en büyük avantajı, ayırma yönteminin ağırlık, boyut, yoğunluk ve formda kombinasyonudur.