Rifay

Konveyör

Konveyörler

Zincirli Konveyörler

Zincirli konveyörler zincir üzerine bağlı çelik paletler veya bant ve tahrik mekanizmasından oluşur. Güçlü ve dayanıklıdır. Kullanılacağı yere göre çeşitli zincir hatveleri ve palet kalınlıklarıyla imal edilir. Standart modellerimiz; 1100, 1300; 1450; 1600; 1800 mm genişliğinde 100, 152 ve 200 mm hatveli zincirli konveyörlerdir. Paletler ve zincir özel olarak dizayn edilip üretilmiştir.

Rulolu Konveyörler

Rulolu konveyörler çok çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır. Ayıklama da ve çöpün taşınmasında da rulolu konveyörler tercih edilir. Maliyetleri daha ucuz ve bakımları daha kolaydır. Konveyörün içerisinde dizili rulolar ve bu ruloları taşıyan istasyonlardan oluşur. Bant ruloların üzerinden kayar.Ürettiğimiz konveyörler ayıklama için özel dizayn edilmiş konveyörlerdir. Tüm parçaları modülerdir.

Optik Ayırıcı Konveyörler

Bu konveyörler bantlı konveyörlere benzer olup hızları 200 m/dk dir. Bu yüksek hızlara dayanabilmesi için özel tasarlanmıştır. 1000 mm, 1400 mm, 2000 mm ve 2800 mm genişlikte türleri mevcuttur.

Süpürgeli Konveyörler

Süpürme sistemi büyük matbaalarda ve bu tarz devamlı hurda çıkaran yerlerde,malzemeyi bir yerden bir yere taşımak için konveyörlere alternatif olarak kullanılır. konveyörlere nazaran bir takım avantajları vardır. Düşük elektrik maliyeti, bakım kolaylığı, düşük satınalma maliyeti, kullanım ömrü gibi.

Darbeye, Yük ve sürtünmeye maksimum mukavemet

Bütün olaylarda, genellikle, çoğu geri dönüştürülebilen, bir kısmı mayalanamayan (inorganik) malzemelerden yapılan, heterojen bir materyal seti tarafından yapılır.
Kalan malzeme stabilizasyon, kompost veya anaerobik sindirim yoluyla işlenebilen organik atıklardır.Girdi atığının profil araştırması, tesisi optik olarak boyutlandırmamıza ve müşteriden maksimum kârlılığı elde edebileceği bir arıtma tesisi sunmamıza izin verir.

Rifay Tesisi 5200 m2 alan üzerine kurulu tüm teknolojik altyapıya sahip tesisimiz, 4000 m2 kapalı alan’da üretim ve Ar-Ge projeleri gerçekleştirmekteyiz.