Rifay

Kağıt Ayıklama Tesisi

Kağıt Ayıklama

kağıt ayıklama tesislerinde kaynağında ayrılmış olarak gelen kağıt boyutlarına ve türlerine göre sınıflandırılır. İlk olarak bir malzeme besleme konveyörüne beslenir ve malzeme sisteme girer. Ardından malzeme büyük aralıklı disk eleğe gelir ve büyük malzemeler, genellikle karton, ayrılır.

Büyük aralıklı disk elekten sonra malzeme küçük aralıklı disk eleğe gelir ve malzemenin içindeki pislikler aşağı tarafa dökülür. kalan malzeme optik ayırıcı konveyorune gelir ve orada müşterinin isteğine göre malzeme sınıflandırılır.

Tesis Mühendisliği

Bütün olaylarda, genellikle, çoğu geri dönüştürülebilen, bir kısmı mayalanamayan (inorganik) malzemelerden yapılan, heterojen bir materyal seti tarafından yapılır.
Kalan malzeme stabilizasyon, kompost veya anaerobik sindirim yoluyla işlenebilen organik atıklardır.Girdi atığının profil araştırması,
tesisi optik olarak boyutlandırmamıza ve müşteriden maksimum kârlılığı elde edebileceği bir arıtma tesisi sunmamıza izin verir.

Rifay Tesisi 5200 m2 alan üzerine kurulu tüm teknolojik altyapıya sahip tesisimiz, 4000 m2 kapalı alan’da üretim ve Ar-Ge projeleri gerçekleştirmekteyiz.